Hakkımda

Merhaba ben Ali Can Saglam, 10.10.1996'da İstanbul'da doğdum. Hee aynen herkes gibi Bakırköy'de :) Şu aralar Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (nam-ı diğer Bilgisayar Öğretmenliği) okuyorum. He! Bir de İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümüne çift anadal programına kayıt oldum. Hiişşt küçümseme, iyi ortalama istiyor. ;) Yaaa bir de şey var; ERASMUS :)

Merak ediyorsan biraz detay vereyim hakkımda. Sonuçta bu sayfanın linke tıklamışsın. İki lafın belini kıralım seninle.

Bilgisayar benim için sadece bir makine veya bilgiye, sosyal medyaya ulaşım aracı değil. Bilgisayar benim için her şey. 8 yaşımda ilk bilgisayarımla birlikte donanıma ilgim başladı. Paramparça ettiğim ilk bilgisayarımdan sonra bir süre hayat damarım olmadan yaşadım. Ardından yenisini aldım. Dandik bir şey aldım lakin geçen yıllarda tüm parçalarını değiştirerek sürekli güncelledim. Donanım alanında kendimi internette makale okuyarak ve inceleme izleyerek geliştirdim.

Lise yıllarım çok pasifti bilgisayar anlamında. Elle tutulur pek bir şey yapmamış olmam, özellikle yazılım konusunda kendimi geliştirmemiş olmam hayattaki en büyük yanlışlarımdandı. Ama zararın
 neresinden dönsem kardır diyerek üniversitede bu hatalardan döndüm. 

Üniversite ile birlikte kendimi yazılım alanında da geliştirmek için var gücümle çalışıyorum. Son dönemde revaçta olan bazı programlama dilleri benim de hayli ilgimi çekiyor. 2015 yılından beri "JAVA"ya ilgim vardı mesela ama bu ilgiyi icraata dönüştürmem 2017 son çeyreğine kaldı. Bunun temel sebebi de okulumda JAVA dersi alacak olmamdı. Hem dersi geçip hem de gelir kapımı aralamak çok cazip bir fırsat oldu bana. Neyse geç olsun güç olmasın diyelim. :)

Öte yandan okuldan faydalanmak istiyorum her türlü. Muhteşem öğretim görevlilerimizin tecrübeleri ve eli kolu uzun insanlardan oluşan bir "ağ" okul bittiğinde iş bulmaya gerek bırakmayacak faktörlerden birkaçı. Bunları şimdilerde inşa etmeye çalışıyorum.

2018 yılıma damga vuracak bir detay, Erasmus. Her üniversitelinin hayali olması gereken bir şey... Ben lise 2'de öğrendim ve o günden beri gitme hayali kuruyorum. Yahu bambaşka bir memleket! Orada bir araba görürsün durup bakarsın, bir insan görürsün saçı gariptir durup bakarsın, ne bileyim markete girersin Türk çikolatası görürsün, her gün görüp de bu sütlü bunu sevmem dediğin o çikolata sana aptal bir gülücük verir ona bakarsın. Bakarsın işte, görürsün, gelişirsin. Neden gitmek istemiyorsun? Bu imkan varken faydalanmayan çok şey kaçırır, henüz yararlanmamış olsam da(yararlanınca fikirlerim bu sitede bir yerlerde mutlaka olacaktır) fikir bile beni müthiş cezbediyor.

Okul ve diğer konulardaki detayları günce başlığı altında yayınlayacağım veya yayınlıyorumdur bile bakın oralara :)

Gelelim bu sitenin tohumlarına. Bundan bahsetmesem olmazdı çünkü her yıl footer kısmını büyük bir zevkle düzenliyorum.

Bu siteyi 18.12.2012 tarihinde ansızın açtım. İlk başlarda alicansaglam.blogspot.com.tr olan alan adımı 15.07.2013 tarihinde alicansaglam.com ile değiştirdim. Hala da kullanıyorum görüldüğü üzere. Yine benim için önemli olan bir diğer tarih ise 29.02.2012'dir. Çünkü bu tarihte ilk modumu yayınladım. O gün, tüketen olmaktan çıkıp üreten olmuştum. Tabii ki tüketmeye de devam ediyordum. :)

Üretmeye başladığımdan beri nasıl üretirim, nasıl yararım dokunur, nasıl yardımcı olurum diye sürekli kafa patlatıyorum. Projelerimle bunları göstermek için can atıyorum.

İşte! Ben buyum. Her türlü isteğiniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Bana ulaşmak için alttaki adresleri kullanabilirsiniz.

Kalın sağlıcakla!

4 yorum:

 1. kardeşm sitene falan baktm .... vıdeolnuda izledim bende 17 yaşındaym ve web tasarım okuoyrum sen bu konularda çok bılgı sahıbı gıbısın ...Adobe Flash ta kulllanıyon herhalde.....ben web tasrım üzerine yoğunlaşmak istiyorum seninle iletişim kurabılırmıyz? yanı nerdesin hangi şehirde... beraber projeler yapabılırz nedersin?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merkez üssüm İstanbul :) Site blogger tabanlı ve tema hazır. Yani pek bir şey tasarladığım söylenemez. Tema üzerinde çeşitli düzenlemeler yaparak bu hale getirdim. Çok faydam olacağını sanmam. İletişim formu doldurarak daha ayrıntılı iletişim kurabilirsin...

   Sil
 2. bu site çok güzel omsi 1.2 daha fazla otobüs mod olsa daha güzel olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok zamanım olmuyor. Aslında fazla mod var ama sadece kalitelileri buraya koyuyorum o yüzden burada paylaşımlar az kalıyor. Birçok forum var internetten çok değişik yamalara ulaşabilirsin.

   Sil

Yorumunuz kaydedildi. Denetlendikten sonra yayınlanacaktır.