Buraya Reklam Verebilirsiniz. :)

OMSI 2 - Solaris Urbino 12 III V2 Otobüs Modu

OMSI 2 ye araçlar çevrilmeye ve eklenmeye devam ediyor !

Daha önce OMSI 1 için yapılmış basit bir versiyon vardı ama CNB Projekts yeni oyuna yeni versiyonu entegre etti ve gerçekten iyi bir iş çıktı ortaya

Otobüsü kullananlar iyi bilir Türkiye'de olmasa da özellikle avrupada popüler bir markadır.
Bunu oyuna aktaranlar da bu popülerliğe yakışır bir iş yapmışlar.


Videoyu izleyerek aracın bir çok özelliğinden haberdar olabilirsiniz. İyi Seyirler ;)
Madde Madde Kurulum !

Madde 1-  İndirdiğiniz "CNB-Solaris-Urbino-12-III-v2.02" adlı dosyanın içindeki "Solaris Urbino 12 III v2.02" klasörünü masaüstüne çıkartın. Bu işlemi "7z Zip" programı ile yapın. Winrar ile yapmayın.

Madde 2-  "Solaris Urbino 12 III v2.02" klasörüne girin ve  "Bus + Performance-Updates (needed!)" adlı klasöre girin. Burada sizi 7 tane klasör karşılayacak. Birazcık oyundan anlayan ve acızık ingilizcesi olanlar zaten kafasına göre kuruluma devam edebilir. Ama benim oyunumda sorun olmasın sen söyle diyorsanız 3. maddeyi okuyun.

Madde 3-  "Solaris Urbino 12 III" adlı klasörü aaaa/OMSI 2/Vehicles klasörünün içine atın. 

Madde 4- 

a) Sistemim iyi diyorsanız "Update (with Cams - OMSI 1.04)" klasörünün içindekileri aaaa\OMSI 2\Vehicles\Solaris Urbino 12 III içine atın.

b) Sistem eh işte diyorsanız  "Update (without Cams - OMSI 1.04)" klasöründekileri aaaa\OMSI 2\Vehicles\Solaris Urbino 12 III içine atın.

Küçük Bir Not: Buradan aracın omsi1 in 1.04 verisyonu için uyumlu olduğunu da anlayabiliyoruz ;)

Madde 5- Oyunu açın aracı seçin. Aracı seçtikten sonra registration (kayıt no) bölümüne bir plaka girin. Ve oynayın !


Linkler Yorum Gönderme

14 Yorumlar

 1. Çooook uzun ama katlanıcaz artık ;( ;-( ;((

  YanıtlayınSil
 2. winrar la neden değil?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Winrarda çeşitli hatalar gözlendi... İstersen winrarla aç...

   Sil
  2. Bu otobüste uzunları veya kısaları yakamıyorum direksiyonun sol alt kısmında sanırım ama o düğmelere de basamıyorum yolda giderken ekranda birşey çıktı tamam dedim ama oyun kapanmadı yolcu götürüyordum arada duraklamalar oluyor sadece

   Sil
 3. Alican kardeşim merhaba..Maddelerde anlattığın şekilde yaptım..Araç plakasıda girdim fakat Nunber gözükmüyor..Seçemiyorum yani..Ve Number olmadıgı için oyuna baslayamıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oyununun 1.04 versiyon olduğuna dikkat etmelisin. +. maddenin sadece a bendini uygulayarak tekrar kurmanı öneririm. Silip yüklemek büyük orandan çözüm sağlar bunlarda..

   Sil
  2. Teşekkür ederim..Yeni otobüs modları bekliyoruuuz :)

   Sil
 4. alican arkadasım bu otobüsün dıs kısımdan ısıkları yandıgı gözükmüyor nedeni ne olabilir yoksa hata mı var modda

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hata olabilir. aracı yeniden kurmayı dene Dosyan eksikliğinden dolayı bu tür hatalar meydana çıkıyor genellikle.

   Sil
  2. saglam kardesim bazı yerlerde kelime alladıgım için kusuruma bakma ben farları dedim dıs kısımdan baktıgım zaman orj. ve citaro markalı otobüslerin farlarını yandıgı gözüküyor ama bu solaris ise gözükmüyor iç kabinler yandıgı gözüküyor

   Sil
 5. selamun aleyküm ben her iki şekilde de kurdum fakat depo kısmı yazmıyor birde araca plaka kodu yazarken isimler cıkmıyor bu yüzden yolcu alamıyorum yardımcı olursan sevinirim saygılar

  YanıtlayınSil
 6. Merhaba, kullandığın her aracın klasörüne (vehisles/solaris gibi ) kullandığın haritanın .hof uzantılı hat dosyasını atmazsan depo kısmı çıkmaz. Depoyu seçmeyince de hat çekemezsin. Genel olarak otobus yapımcıları sadece berlin ve grundorf haritalarının dosyalarını koyarlar çünkü o haritalar herkeste var. Harota modunu yüklerken hof dosyalarını da kullanacağın otobüsün klasörüne atmayı unutma.

  YanıtlayınSil
 7. abi solarisin tüm klasörleri indirmemiz mi lazım

  YanıtlayınSil

Yorumunuz kaydedildi. Denetlendikten sonra yayınlanacaktır.