Buraya Reklam Verebilirsiniz. :)

HOTFILE Kapatıldı - Kurunun Yanında Yaş da Yandı :(


Üzücü bir haber geldi bugün...

Yıllardır yaptığım tüm modları önce hotfile.com'a sonra diğer sitelere yükledim. Fakat diğer siteleri linkleri silerken hotfile silmedi. Bir tıklamadan sonra onlarca reklam göstererek para hırsına bürünmedi. Tasarımını sade tuttu kullanıcı kazandı...

Böyle olmamalıydı, kaliteli siteler kapatılmamalıydı... Kaç tane dosya paylaşım sitesi kaldı ki?

ABD mahkemesi telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle siteyi tamamen yayına kapattı. Siteyi açtığımızda karşımıza üstteki gibi bir mesaj çıkıyor. Bu durum çok kötü neden mi? "Sayılı kaliteli site vardı biri daha gitti. "Mega" gibi birkaç tane kaldı sadece.." Benim gibi GB hesabıyla dosya barındıran kullanıcıların emekleri gitti.

İşin komik tarafı bu tür sitelerde site sahibinin sanki kendi yasa dışı içerik yüklüyormuş gibi suçlanması... Üye olan adam bu işi yaptıysa sen git ona kes cezayı siteyi kapatmak nedir? Torrentten neler neler indiriliyor kimsenin ruhu duymuyor.(duysa da işlem yok !) Oyun piyasası torrentle dönüyor.. Geçtiğimiz yıllarda en çok indirilen torrentler filmler ve oyunlardı, bu yılda böyle olacak. Ama hotfile gibi siteler daha çok ufak çaplı dosyalar için kullanılır bakınız alicansaglam...

Telif hakkı nedeniyle kapatıldı hotfile, telif hakkı ihlaline bende karşıyım. Öyle ki google reklamlarının olması için bu sitenin de tüm telif haklarına saygılı olması gerekir. Sitenin sağ tarafında oyunlar için resimli linkler koyuyorum siz ziyaretçilerin de orijinal oyuna yönelmesi için. Orijinal ürün yapımcıya destektir bu ülkeye destektir emeğe saygıdır. 

Eğer oyunlar Türkiye'de orijinal alınmazsa o firmalar Türkçe dil seçeneği eklemez bu fiyatlar düşmez bu firmalar destek vermez. Orijinal ürün destekçisine "ENAYİ" sıfatını yakıştıran zihniyet olduğu sürece bu tür kaliteli sitelerin kapanması THQ gibi kaliteli firmaların batması ve daha nice kötü olayların olması içten bile değil..

Hotfile.com yönetimi 80milyondolar tazminat ödemek durumunda. Keşke hiçbiri olmasaydı, THQ batmasaydı meaupload kapanmasaydı.

Bilinçlenmek gerek bilinçlenmek... Kurunun yanında yaş da yandı... 


______________

Not: Dediğim gibi benim bir sürü konumun linki hotfile idi. Uygun bir zamanda linkleri yenileyeceğim. Zamanım olana kadar bazı konularda link olmayacak. En kısa zamanda yenilerim..

______________
OMSİ 2 bu sitede paylaşılmayacak. Benden bu konuda destek beklemeyin. Google aracılığı ile oyuna ulaşabilirsiniz elbette. Ben burada yardım ederim destek veririm, mod yaparım, eklenti yaparım ama oyun paylaşmam...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Dün senin konuları paylaşırken görmüştüm abi.Link kırık sandım sonra baktım hepsi aynı :-)

    YanıtlayınSil

Yorumunuz kaydedildi. Denetlendikten sonra yayınlanacaktır.